Come and Dance holder lige nu ferielukket. Vi ønsker jer alle sammen en dejlig og solrig sommerferie.
Inden vi lukker ned, så vil vi gerne benytte lejligheden, til at sige: “tusind tak” til alle jer vidunderlige og skønne mennesker, som hver især har bidraget til, at gøre vores 4. sæson mere end fantastisk.
Vi “skyder” sæsonen i gang med et ÅBENT HUS arrangement, mandag den 19. august 2019, hvor ALLE er velkomne – se mere HER!
Vores første undervisningsdag efter sommerferien bliver tirsdag, den 20. august 2019.
Undervisningsprogrammet, arrangementer mv. for den kommende sæson, kan du også se her på hjemmesiden, – gå gerne på opdagelse – Se program HER!
Nederst på denne side, har du mulighed for at printe programmet ud til naboen, kollegaen, svigermor etc.. eller til at hænge op i dit lokale supermarked.
De kommende arrangementer bliver løbende oprettet som begivenheder på Facebook og her på hjemmesiden,- SE MERE HER!
Sæt X i din kalender allerede NU, der er masser af sjove, hyggelige og lærerige events igen i 2019/2020.
Hvis du sagtens kan vente med at blive opdateret til vi starter op igen, så vil oplysningerne også være at finde i Arrangementsmappen som altid er ude på holdene.
Vi har dog ikke pakket danseskoene helt ned, vi tager rundt i Sommer-danse-landet og besøger vores store og dejlige dansefamilie.
Endvidere holder vi os hele tiden opdateret, – med sommerens NYE danse, som skal testes og afprøves, – så vi kan være ”TOP-TUNET” til sæsonopstarten.
BEMÆRK!
Hvis du allerede nu, har planer om, at gå på et af vores hold, så tilmeld dig NU! Vores 2 formiddagshold er allerede fyldt op, og vi har måtte oprette venteliste, – men på vores 5 aftenhold (tirs- og onsdag) har vi stadig få pladser tilbage (FØRST-TIL-MØLLE).
Ses vi?
Go´ sommer til jer alle fra
Come and Dance