Kære Torsdagsdanser.
Jeg er rigtig ked af at må fortælle dig, at vi desværre kun har 2 dansedage tilbage.
Dette skyldes, at den 29.5.25 er en helligdag som desværre falder på en torsdag, – og som du sikkert ved, så har vores Kulturhus, samt skolerne i kommunen lukket denne dag.
Endvidere så det har været umuligt for mig, at finde et egnet danselokale til , – torsdag, den 22.5.25.
Jeg havde faktisk fået tildelt Bevægerummet i Brønden til torsdag den 22.5.25, – men det er desværre blevet annulleret igen, fordi det nu skal bruges som backstage ifm. en musicalopsætning i Kulturhuset.
Det er meget ærgerligt, men jeg kan desværre ikke trylle.
Hvis du måtte have tid og lyst, – så skal du være meget velkommen til at komme og danse sammen med os om onsdagen.
Vi har jo det samme program, så du kan jo alle dansene 😊
Vær dog opmærksom på, at onsdagene 14.5. + 21.5.25 slår Heidi og jeg vores hold sammen, – og vi afholder Fællesdans i tidsrummet 17:00 – 20:00.
Heidi og jeg ”rykker ud af huset”, – så vi danser på: Brøndby Strand skole, Dyringparken 1, 2660 Brøndby Strand.
Følg med på her på hjemmesiden, når tiden nærmer sig.
Kærlig hilsen
Vibeke